Fogyás Nyíregyháza

Így válaszd ki a számodra megfelelőt

A futás, az úszás vagy a konditerem is jó választás lehet.

Ha úgy érzed, éppen ideje lenne sportolnod valamit, de nem tudod, milyen mozgásformát válassz a jó közérzet elérése és a fogyás érdekében, talán tudunk segíteni.

A sport kiválasztásakor fontos, hogy szem előtt tartsd: csak olyan mozgást érdemes végezned, amihez valóban kedved van, illetve fontos annak tisztázása, hogy milyen céllal kezdesz bele.

Aerob és anaerob mozgásformák

Amennyiben elsődleges célod fogyás, úgy mindenképpen valamilyen aerob mozgásformát kell választanod. Ezeknél a sportoknál a szükséges energia előállításához a szervezetnek nagy mennyiségű oxigén kell.

Tested ilyenkor energiatartalékait – a szénhidrátokat és a zsírokat – oxigén jelenlétében égeti el, ezzel biztosítva az izommunkához szükséges energiát. Ilyen aerob mozgásforma a kocogás, a biciklizés, az úszás, túrázás, az aerobik, de akár a lépcsőzés is.

Az aerob mozgásformákkal szemben az anaerob sportok nem annyira a zsírégetést, sokkal inkább az izomépítést segítik elő. Súlyzózás, sprintelés esetén a mozgás végzéséhez – magas intenzitása miatt – a szervezetnek nem áll rendelkezésre elegendő mennyiségű oxigén.

Válassz számodra megfelelő sportot!

Szeld a habokat!

Ha szeretnéd átmozgatni az egész testedet, miközben kímélnéd az ízületeidet, az úszás a lehető legjobb választás számodra. A sportsérülések esélye a szárazföldi mozgásokkal összevetve elenyésző, további előnye, hogy nemcsak az alakformálásban segít, de a tartásodat is javítja.

Egyszerűen: fuss!

A futást akkor érdemes választanod, ha nem szeretsz nagy feneket keríteni a sportnak, nincs kedved úszódresszt vagy tréningfelszerelést hurcolni magaddal napközben. A futás a lehetelő legegyszerűbb sport, melyet szinte bárhol végezhetsz, és az izmaid 70%-át átmozgathatod vele. Érdemes egy-egy alkalommal legalább 30 percet szánni az edzésre, hiszen ennyi idő szükséges ahhoz, hogy vércukorszinted csökkenjen, és a zsírraktárak kerüljenek felhasználásra.

Keresd edzőtermünket Nyíregyháza Szalag ut 33

Kerékvár edzőterem Nyíregyháza

forrás:femina

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.